MAPA NASZEGO PARKU

Strefa wejścia do parku utrzymana w charakterze owocowego czerwonego dywanu. Piękna i przepyszna dekoracja wprowadzi w sielski nastrój wszystkich odwiedzających.

Miejsce z pamiątkami, gdzie można nabyć gadżety związane z Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Baśniowe Sady Klemensa”, wszystkie produkty są przyjazne środowisku. pana ogrodnika, który udzieli wszystkich wskazówek.

Po długim męczącym dniu, po udanej zabawie do utraty tchu i tylu atrakcjach odwiedzający będą mieli z pewnością ochotę na obiad, przekąskę słodką lub po prostu na chwilę odpoczynku w cieniu przy szklance soku lub wody.

W słoneczne, upalne dni każdy będzie mógł się schłodzić korzystając z kilku kurtyn wodnych Może nawet ukaże się wszystkim kolorowa tęcza.

Coś co dzieci lubią najbardziej, czyli miękkie lądowanie. Strefa dmuchawców stoi otworem przed wszystkimi dziećmi, które kochają skakać, zjeżdżać, szaleć na miękkich, dmuchanych poduchach i nie tylko.

Wielkie piaskowe kopce, mieniące się w słońcu drobinki piasku – klimat prawie jak na pustyni. To tutaj wszyscy miłośnicy kopania, budowania z piachu, stawiania zamków i warownych budowli będą mogli zakopać się po uszy w piachu tak czystym jak na Saharze.

Dla wszystkich, którzy lubią się zmęczyć, zarówno dla małych i dużych. Leśny Tor Przeszkód będzie doskonałym miejscem na sprawdzanie swoich umiejętności fizycznych, kondycji oraz koordynacji.

Gra terenowa „Turlaj owoca 😉 ” to górki, pagórki, tory przeszkód dla giga owoców. Do super zabawy zapraszamy całe rodziny – kto pierwszy dotoczy mega owoc do bramki zdobywa punkt. Będzie się działo, a emocje sięgną zenitu.

Każdy park rozrywki ma swoje straszne miejsce. W Baśniowych Sadach Klemensa grozę oraz postrach siać będą liczne strachy na wróble o różnych obliczach. Strefa dostępna dla dzieci od 7 roku życia.

Miejsce w lesie, gdzie schowały się grzyby zarówno jadalne jak i niejadalne. Sprawdź swoją wiedzę i podaj nazwy poszczególnych grzybów. Grzyby z pewnością uda się zobaczyć, ponieważ są dość pokaźnych rozmiarów.

Strefa Leżakowania to w całości zacienione miejsce relaksu, odpoczynku. Spokój i cisza lasu pomogą odprężyć się w wygodnym kolorowym hamaku, pozwolą posłuchać śpiewu ptaków i popatrzeć zwyczajnie w niebo.

Mieszkankami sadu są przyjaciółki Klemensa wróżki sadowe – opiekunki drzew owoców. Pięć wróżek Melarosa, Erika, Simona, Nefris, Kordia chętnie spędzą czas z dziećmi, wytłumaczą zawiłe zasady życia w sadzie, pobawią się z małymi podróżnikami.

Po długim męczącym dniu, po udanej zabawie do utraty tchu i tylu atrakcjach odwiedzający będą mieli z pewnością ochotę na obiad, przekąskę słodką lub po prostu na chwilę odpoczynku w cieniu przy szklance soku lub wody.

Przejechać się jeepem to marzenie wielu chłopców, więc szkoda czasu, pora wyruszyć w egzotyczną podróż po owoce z różnych stron świata i sprawdzić swoje umiejętności kierowcy rajdowego w trudnych warunkach terenowych. Będzie prawie jak na Dakarze.

Pszczoły są obecnie coraz bardziej zagrożonymi owadami. Dlaczego są tak ważne dla ludzi, dlaczego należy o nie dbać i sprzyjać ich rozwojowi – tutaj odpowiemy na te i inne pytania.

Miejsce zamieszkane przez krety, ryjówki, myszki, dżdżownice – zwierzęta, które uwielbiają robić tunele, których praca również ma wielkie znaczenie dla gleby i jej żyzności oraz wzrostu roślin.

Mrówki i ich życie, co robią, jak budują kopiec, po co właściwie to robią. Gigantyczne prawdziwe mrowisko z pewnością wprawi w zachwyt każdego młodego biologa.

Miejsce występów, ciekawych wydarzeń dla dzieci – teatrzyków, prelekcji, występów muzycznych. Poznaj, doświadcz, zrozum! Bawimy, inspirujemy i zadziwiamy.

Dzieci lubią skakać, podskakiwać, więc po chwili odpoczynku przy scenie lub wizycie w pełnym zakamarków labiryncie chwila skocznego szaleństwa będzie doskonałym uatrakcyjnieniem czasu.

Las kryje w sobie wiele tajemnic, trzeba bardzo uważać, żeby się nie zgubić, czytać sygnały i nauczyć się rozpoznawać znaki, które daje przyroda.

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji samodzielnie sadzić roślin, uczestniczyć w pieleniu grządek, korzystać z narzędzi ogrodniczych, obserwować jak  różną formę przybierają krzewy owocowe, to tutaj właśnie będzie mógł doświadczyć tych wszystkich czynności pod okiem pana ogrodnika.

Uwaga! Odjazd! Kolejka zabierze rodziców z dziećmi w podróż po życiu Klemensa – gospodarza parku – miłośnika natury, wielbiciela przygód i podróżnika.